NÁRAMKY PŘÁTELSTVÍ VZKAZUJÍ: BE FRIENDLY!

Zavedli je Indiáni ze Střední Ameriky a základ všeho byl a je stále stejný jako kdysi. fakt, že se upocení snažíte uzlováním vykouzlit vzhledný šperk a povýšit tak bavlnku nad zlato, dodává tomuto doplňku přidanou hodnotu. Prý lásku a oddané přátelství.

text: Kristina KittI Nedvědová

 

Tento náramek nemůžete plést pro sebe, ale vždy jen pro druhé. Jinak by neměl svoji magickou moc, což se prokáže vždy až v okamžiku, kdy se vašemu příteli na ruce roztrhne nebo ho ztratí. Máte totiž tu schopnost během pletení vložit do uzlíků přání a to se právě splní, až když náramek kamaráda opustí. Většinou by se mělo z vaší strany jednat o přání pozitivní. Náramky přátelství byly hitem v době občanských nepokojů, v šedesátých letech. Hnutí hippies je nosilo snad i na hlavě a každý je přijímal jako nutný doplněk ke zvonáčům a vojenské bundě. Mnozí z nás si jistě pamatují na pomatené období let devadesátých, kdy se sice nosila bolerka nad pupík, ale k nim přibyly i podivně vyhlížející dřevěné korálky a pestře pletené náramky. Striktně se dodržoval jejich etno styl a hlavně musely být co největší! Pokud možno přes celé zápěstí.   

Dnes je už situace o něco lepší, ba dokonce se mezi designéry zrodili specialisté, kteří svoji vytrvalost dovedli k dokonalosti a za takový jejich náramek přátelství by se nemusel stydět ani náčelník kmene Apačů. U nás si je můžete vybrat třeba z nabídky Le Petit Délice, kde vám jsou nabízena opravdu roztomilá díla. Mé kamarádky si jimi zdobí zápěstí poměrně často a nezbývá nic jiného, než je obdivovat.  Ty tam jsou totiž monstrózní motivy! Dnes se hraje na skromnost a detail. Jednoduchá šňůrka, jež evokuje kabalistický náramek, který tak proslavila Madonna. A jako doplněk, který z provázku vytvoří šperk, můžeme zvolit růžičku nebo nápis ‚love‘ či hada pro štěstí. Někdy vídám hezké růžové korálky, perličky nebo pírka. Všechno to vypadá na ženském zápěstí naprosto dokonale!  

 

Zničení nevadí 

Jako hlavní pozitivum na tomto doplňku shledávám to, že když se vám zničí, můžete být nadšení. Splní se vám nějaké přání, to je přeci úžasná odměna?! Když se vám roztrhne náhrdelník za desítky tisíc, je poměrně větší deprese. Nehledě na to, že náramky přátelství nemusí být nutně drahé. Do pěti set se vždycky vejdete, podle toho, jak náročně je náramek zpracovaný. Přání do něj vždy vyšlete ve chvíli, kdy je vám zavazován, takže honem běžte a pořiďte si tento staronový druh okrasy. A uvidíte sami, kam vás tento šperk dovede!  

 

Kategorie: