KRÁSNÉ ŽENY dělají KRÁSNÉ věci

Text: Adéla Hálková

 

Denisa Bartošová

Rukama interiérové designérky (Desina Design) už prošla celá řada předsíní, síní i verand. Díky Denisiným návodům si lidé šperkují svá obydlí, ale také příbytky ptáků, králíků a dalšího zvířectva. Desina, i pod tímto jménem ji můžete znát, šije stylové kuchyňské zástěrky, za jejichž střihy by se nestyděly mnohé šaty, a protože chce, abychom to měli doma také hezké, začala prodávat dekor dle svého vytříbeného stylu. Snad vám bude, stejně jako nám, inspirací, a to nejen do bytu...

 

Deniso, je v dnešní době běžné, že si lidé nechávají do svých domů nakupovat dekor od profesionálů?

Myslím, že tak zcela běžné to ještě není. Alespoň ne mezi českými zákazníky. V mém případě to probíhá spíše formou poradenství – klientka mě osloví s tím, co zhruba shání, do jakého prostoru, k jakému účelu, a já se snažím vyhledat produkt na trhu, naposílám linky e-mailem a nákup samotný už je plně v kompetenci zákaznice.

 

Co je na vaší práci nejtěžší a co byste poradila čtenářkám, které si chtějí vyzdobit ať už jakoukoliv část jejich bytu svépomocí?

Nejtěžší je pro mě udržet tu počáteční ideu. Bohužel, často se stává, že zákazník si v polovině zakázky pomyslí, že už ví, jak na to, a začne do mnou vybraných kousků nábytku, tapet a doplňků dosazovat, co se mu zlíbí. To pak nedopadá dobře. Pro začátečníka je prvotní najít inspiraci, vybrat si styl. Ideální jsou samozřejmě časopisy a internet, tam je nápadů spousta. Dobré je zvolit si pro jakoukoli dekoraci či výzdobu výchozí barevnost a materiály. Já osobně doporučuji maximálně dvě barvy, ale klidně v několika odstínech. Vše potom působí klidně a harmonicky.

 

Inspirujte nás – co všechno se dá dekorovat?

V současné době se zaměřuji na dekorování jedlých dárků. Zcela mě to pohltilo. Ono totiž zabalit jídlo tak, aby stále jako jídlo vypadalo a navíc z něj vyzařovala ona chutnost, je nejtěžší úkol, který jsem si prozatím dala. Vždyť stále platí, že nejhezčí dárek je ten, který vlastníma rukama zhotovíte, a když ho navíc můžete ještě sníst... (My se s manželem takto obdarováváme ke každé příležitosti.) Pokud by vás tato tématika zajímala, moje kniha Jedlé dárky vyjde už na podzim. A dekorovat se dá vše – automaticky přerovnávám i stolky v kavárnách...

 

Tip Denisy Bartošové

Zbožňuju čerstvé květiny. Zkuste na chvíli zapomenout na vázy a vyzkoušejte jiné nádoby – menší smaltovaný kbelík, starý hrnec, čajovou konvici nebo třeba formu na bábovku. Kupte pár květin, které vydrží, a doplňte je vlastní květinovou tvorbou ze zahrádky či kvítím z louky, lesa – vznikne originální bohatá kytice za pár korun v neotřelém designu. Je také krásným dárkem.

 

 

 

Kategorie: