SEZNAMKY NAŽIVO, ANEB HLEDÁ SE MUŽ

„Seznámili jsme se přes internet,“ tak zní nejčastější odpověď dnešních párů. Ty tam jsou časy, kdy si lidé vymýšleli báchorky, že do sebe omylem strčili v tramvaji, nebo oba osudově natáhli ruku po stejné knize. Novodobí dohazovači zažívají žně a životní styl naší produktivní populace nasvědčuje tomu, že se to ještě hodně dlouho nezmění…

Text: Eva Finsterlová, Foto: Shutterstock

 

Kdyby mi v sedmnácti někdo řekl, že budu ještě po třicítce těžce plonková, asi bych se nikdy nerozešla s Přemkem. Hubeným, snědým a vysokým hezounem, který se do mě zbláznil na školním zájezdu v Itálii. Dneska bych byla vdaná (popřípadě rozvedená), měla dvě malé děti, bydlela v domku za městem a rozhodně bych neměla čas přemýšlet nad tím, jestli se vůbec někdy vdám a jestli by nebylo rozumné nechat si preventivně zmrazit pár vajíček, než dojde k jejich nevratné expiraci. Hledat si totiž po třicítce partnera ‚přirozenou cestou‘, to začíná připomínat scifi. A pokud zkrátka nemůžete lovit v práci, vaši kamarádi už vyčerpali svůj seznam volných partií a nechce se vám týden co týden vysedávat někde po barech, máte v podstatě stejně jako já jen jedinou možnost – ponořit se do hlubin virtuálních duší v nejistém světě seznamek. A věřte, že nenechat se strhnout první lavinou emocí, euforií nebo dočista neutonout v nesplněných očekáváních, to dá opravdovou fušku! 

 

Borci z internetu

Co si budeme povídat, dostat košem tváří v tvář je daleko krutější rána než nějaký smutný smajlík během chatování na netu. Vytvářím si tedy profil na dvou internetových seznamkách. První dny mám schránky nabité vzkazy doslova k prasknutí. Není divu. Protřelí virtuální donchuáni zavětřili čerstvé maso. Sotva se připojím na chat, okamžitě mě někdo atakuje. Hned první večer tedy proklábosím dvě hodiny s programátorem Lukášem (36). Zdá se, že toho máme hodně společného, navíc podle fotek vypadá Lukáš naprosto úžasně. Jsem z něj nadšená! A on ze mne! Vzájemné komplimenty létají éterem jako o život, dokonce se domlouváme na první reálné schůzce hned příští týden. Končíme slibem, že se druhý den potkáme znovu na chatu v osm večer. Já na něj skutečně ten den poslušně ve smluvený čas čekám.

Jenže uběhne půl hodiny a sexy Lukáš nikde! Vykašlal se na mě?! Zapomněl? Nechávám mu na chatu vzkaz, že mě mrzí, že nám ten druhý pokec nevyšel. Po dvou hodinách mi od něj přijde strohá odpověď se stupidním smajlíkem, že „nám to třeba vyjde jindy!“ Od té doby o něm už neslyším. No dobrá, první studenou sprchu na začátečnickou euforii mám tedy za sebou. Otřepu se a jedeme dál. Po pár dnech zjišťuji, že se na internetových seznamkách pohybují typy mužů, kterým stačí opravdu jen ‚pokec‘. Se ženou se nikdy nesejdou, ani o to nemají zájem, což poznáte, když po skvělém souznění duší z vašeho virtuálního světa zmizí stejně rychle, jako se v něm objevili. Důvodem může být jejich patologická nesmělost nebo partnerka, kterou v profilu jaksi opomněli dopsat do kolonky. Nutno podotknout, že ani těm, kteří lidově řečeno přiznají barvu (pro případ, že by jejich profil partnerka nebo někdo ze známých na seznamce objevili), nechybí odvaha lovit v nezadaných vodách.

Používají stejné staleté triky od „Už si s ženou nerozumíme!“ přes „Žijeme spolu jen formálně...“ až k naprosto otevřeným „Chci prostě zkusit něco nového!“ Občas se dokonce najde i originální perla jako třeba od jistého Petra z Kadaně, který na mou otázku, proč hledá na seznamce ‚bokovku‘, odpověděl, že „i když má moc rád domácí smažák, tak si občas s chutí rád zajde někam na pěkný kus masa...“ Po týdnu stráveném na internetových seznamkách se rychle učím. Zdvořilost je přežitek, odpovídá se jen těm, kteří zaujmou fotkami nebo neotřelým humorem. Nejčastěji užívaná je funkce IGNOROVAT a ZABLOKOVAT. Klik – další!

Pozdravy typu: Ahoj puso, ahoj krásko nebo nazdar fešando, programově ignoruju a odpovídám jen na duchaplnější vzkazy. V tomto ohledu jsme my ženy opravdu v nepopiratelné výhodě. Zatímco muži, jak jsem od některých zjistila, nedostávají vzkazy zpravidla žádné, něžné pohlaví se v nich čerstvě po zaregistrování doslova topí. Nerada to říkám, ale na bezplatných seznamkách velmi brzy zjistíte, že ze záplavy zájemců o seznámení bude jen hrstka z nich hodná vaší pozornosti. Pro začátek jsem proto eliminovala individua s IQ jednobuněčných organismů, stejně jako ty, kteří vykazovali známky jazykové negramotnosti, a konečně všechny borce s profilovkami bez košile či ve slipech focené mobilem v koupelně před zrcadlem (ano, dělají to i muži, někteří při tom dokonce také špulí rty!), potažmo i exhibicionisty, kteří se samospouští zvěčňují v rouše Adamově při různých krkolomných gymnastických pozicích. 

 

Kategorie: