LADY ŠÍLENÁ

Módní ikona, populární zpěvačka a žena, která se nebojí posouvat hranice. extrovertní, nezkrotná, šílená a originální, přesně taková je!

Text: Aneta Kuchařová/Adéla Hálková

 

Gaga se nebojí šokovat a vždy přijde s něčím novým. Šestý smysl pro skandály si ale nevypěstovala v dospělosti, dračicí byla už odmalička, když jako malá tančila na stole v nóbl restauraci na Upper West Side. Pokud měl být někdo předurčen pro hvězdnou dráhu, tak je to právě ona – fenomenální Lady provokatér podivín Gaga!

 

Manýry hvězd

Britský deník The Sun nedávno přišel s informací, že údajně trpí poruchou osobnosti. Zpěvačka je Lady Gagou pohlcena natolik, že zapomněla být sama sebou. Její přátelé a rodina tvrdí, že stejně extravagantně se chová i v soukromí a navíc prý začala být posedlá sexem. Ať už jsou tyto informace pravdivé či nikoliv, je jasné, že by nebyla první ani poslední hvězdou v showbyznysu, které sláva stoupla do hlavy až příliš. Kromě toho byla Gaga v nedávné době zažalována svou asistentkou, která tvrdí, že jí zpěvačka odmítala platit přesčasy. Lady, a to doslova, po svém boku neustále potřebuje několik asistentů, stylistů, kadeřníků či bodyguardů a vyžaduje, aby jí byli k dispozici, kdy je třeba. Přesto jsou občas její požadavky přinejmenším podivné. Zmíněnou asistentku prý nutila, aby s ní spala ve společné posteli. A ne, nešlo o sex, Gaga jen odmítala usínat sama. Zřejmě každá hvězda má nějaké ty své manýry!

 

Aplaus, prosím!

Přes všechny výstřednosti je ale Gaga na vrcholu kariéry, fanoušci ji milují stále víc a ona si to moc dobře uvědomuje a nezahálí. Od svého prvního alba Fame se jí podařilo vydat hned další tři – The Fame Monster, Born this Way a nejnovější z roku 2013 Artpop, jehož premiéra se očekává na 11. listopad. V srpnu měla premiéru pilotní píseň alba s názvem Applause, že by další hitovka typu Poker Face, Paparazzi nebo Telephone?

 

Stefani Joanne Angelina Germanotta

Gaga tu ale nebyla vždycky. Nejprve tu totiž byla dívka jménem Stefani Joanne Angelina Germanotta, z Yonkers ve státě New York, z rodiny s italskými předky. Stefani se od čtyř let věnovala hře na klavír a ve svých třinácti už napsala svou první baladu. V sedmnácti se Stefani hlásí na prestižní uměleckou školu Tisch School of Arts, kam je přijata, ale přesto se po dvou semestrech rozhodne školu opustit a vzít kariéru do vlastních rukou. Věci nabraly rychlý spád a díky pár šťastným náhodám začíná Stefani spolupracovat s producentem Robem Fusarim. V této době rovněž přemýšlela nad jménem, které by se stalo jejím uměleckým a provázelo by ji ve světě showbyznysu. Jednoho dne ji Fusari psal textovou zprávu, ve které zmiňoval název písně Radio Ga Ga, která byla její oblíbenou. Ale kvůli funkci prediktivního textu se slovo ‚radio‘ údajně přepsalo na ‚lady‘. Když Stefanie zprávu uviděla, měla jasno. V tu chvíli se zrodila Lady Gaga.

 

Hudba inspirovaná klasikou

Stejně šokující a inovativní jako oblečení je i její hudba. Mísí v sobě prvky popu, elektropopu, ale i disco hudby či rocku. V tomto ohledu měli na její hudební vkus vliv především rodiče. Učili ji poslouchat klasiky jako Beatles, Stevieho Wondera, Eltona Johna nebo Pink Floyd. Sama pak čerpá inspiraci od Queen, Davida Bowieho, Michaela Jacksona nebo Madonny. Právě ta o ní prohlásila, že v ní vidí samu sebe na počátku 80. let. Je fakt, že obě zpěvačky v sobě mají jakousi revoltu a neutuchající touhu šokovat, pro což jsou schopny udělat snad cokoliv. Lady Gaga se pak především vyžívá ve svých klipech, kde jsou hlavními tématy sex, násilí a moc. Přesto se snaží videoklipům vtisknout i nějaký příběh. Navíc se jedná i o vizuální požitek a další přehlídku jejích originálních kostýmů. Mimo jiné si v několika klipech zahráli i její dva psi, Lava a Remus.

 

Lady Extravagance

Móda je její druhou vášní hned po hudbě. Sama o sobě říká, že když píše novou píseň, už přemýšlí, co si vezme na sebe, až ji bude zpívat na vystoupení. Tuto posedlost údajně zdědila po své matce, která chodila za všech okolností vždy krásně upravená a na svůj zevnějšek velmi dbala. Gaga se ale nespokojí s klasickými modely, vždy musí mít něco extra. Proto většina jejích fanoušků vždy očekává, co nového bude mít zase na sobě na dalším vystoupení. Není se také čemu divit, s jejími show jí pomáhá celý tým nazvaný House of Gaga, který zajišťuje přípravu scén, zvuků, efektů, ale právě i oblečení. Každopádně, ať už Gaga zpívá polonahá, oděná jen do mořských mušlí, nebo se promenáduje po ulici jen v průhledné podprsence a v třiceticentimetrových podpatcích, vždy dokáže šokovat a inspirovat. Mezi její nejslavnější modely zřejmě patří šaty z hovězího masa, které si oblékla na předávání cen MTV Video Music Awards. Nyní je tato módní lahůdka uložena v Rock'n'rolové síni slávy. ♥ 

 

Kategorie: