PODZIM V BARVĚ

„Byla taková – sametová“. To si přejeme být všechny, a to hlavněna partiích, které jsou lidem nejvíce na očích – obličeji a krku.

Text: Aneta Kuchařová

 

Výběr toho správného make-upu je běh na dlouhou trať a mnohé z nás již tento závod dávno vzdaly. Ačkoli spousta žen dnes make-up vůbec nepoužívá, věřte, že tento maskující zázrak je pro krásné líčení nezbytností. Již dlouho neplatí, že by make-upy ucpávaly póry, ba právě naopak. Nejenže kryjí nedostatky a sjednocují odstín pokožky, ale především naši pleť chrání před škodlivými vlivy a navíc poskytují bariéru proti slunečním paprskům. A to už stojí za uvážení! Nasaďte tedy tenisky a zaběhněte si do nejbližší drogerie, s našimi tipy, jak vybrat správný make-up, to možná bude vaše cílová rovinka!

 

Textura je základ

Abychom zvolily make-up, který krásně splyne s naší pokožkou, je důležité nejprve zjistit, jaký máme typ pleti, a podle toho následně vybereme texturu. Pokud vás trápí spíše mastná pleť, budou vám vyhovovat kompaktní nebo minerální make-upy, které jsou na sypké bázi, a skvěle se tak vypořádají s lesklými místy. Naopak tekuté a hydratační make-upy zvolí spíše ty dámy, jejichž pleť je suchá a dychtící po výživě. Citlivější jedinci pak zamíří nejlépe do lékárny, kde se budou shánět pro hypoalergenním, neparfemovaném make-upu, ideálním pro jejich intolerantní pokožku. Pro smíšenou pleť bude dobrou volbou pěnový make-up, který se po nanesení mění v jemný prášek, ale zároveň pokožku hydratuje. Popřemýšlet bychom měly i nad tím, co od make-upu očekáváme. Potřebujete skrýt spoustu nevzhledných pupínků nebo máte bezproblémovou pleť a chcete jen sjednotit její tón? V prvním případě zvolte co nejvíce pigmentovaný a krycí make-up, který vám nedokonalosti dokonale zakamufluje. V druhém případě jsou vhodné lehce krycí make-upy, pro šťastlivce s krásnou pletí bude stačit dokonce tónovací krém. Na trhu jsou k dostání i make-upy s rozjasňujícími částicemi, které z nás znovu udělají člověka po prohýřené noci, nebo pečující make-upy, které se vypořádají s prvními vráskami.

 

Mrkvové odstíny

Toužíte-li po vzhledu „právě jsem se vrátila z Kanárů“, rovnou zapomeňte na to, že tohoto efektu docílíte pomocí make upu. Jistě jste si na ulici povšimly, že některé slečny schválně volí tmavší odstín make-upu, aby vypadaly krásně opáleně, nicméně většinou docílí jen toho, že jejich mrkvově oranžová pleť vypadá přinejmenším komicky. Zkrátka a dobře, správně zvolený odstín by měl být na obličeji takřka neviditelný, protože by měl být co nejvíc podobný barvě naší pleti. Při nákupu si make-up nezkoušejte na hřbet ruky ani kdoví kam jinam, ale přímo na obličej, kam také patří. A rozhodně nedůvěřujte klamavému zářivkovému osvětlení v drogeriích, které může hodně zkreslovat, a vždy se raději kontrolujte na denním světle. V lepších parfumeriích je pak ideální zažádat o vzorečky a vyzkoušet produkt v klidu domova, kde zjistíte, zda vám skutečně bude sedět. A u odstínu ještě jedna poznámka. Mějte na paměti, že barva naší pokožky se v průběhu roku mění a odstín, který používáme v zimě, může v létě působit lehce omítkově a naopak, takže na to pozor!

 

 

Kategorie: