Antikoncepce ovlivňuje, jací muži nás přitahují? Možná víc než si myslíte!

Rozpoutá vaše erotické představy muž typu Arnolda Schwarzeneggera, nebo spíše Brad Pitt s jemnými rysy a smyslnými rty? Možná ani netušíte, že vaše sexuální vzrušení nemusí pramenit z čistě přirozené volby…
Text: Eva Finsterlová

Některé po ní přibíráme, některé jsme zase náladové, na to už jsme si u ní zvykly. Přesto pro nás antikoncepce nadále zůstává tou nejlepší ochranou proti otěhotnění. Užívání hormonálních pilulek však nemusí kontrolovat jen naši plodnost. S takovými poznatky účinků antikoncepce na ženy nedávno přišli vědci ze Skotska. Ti ve své studii tvrdí, že ženy, které užívají antikoncepci, přitahuje zcela jiný typ mužů než ženy, které antikoncepci neberou. Uživatelky hormonálních pilulek totiž mají tendence vybírat si muže s méně maskulinními rysy tváře a také méně svalnatou postavou. 

Jinak řečeno, pod vlivem antikoncepce by se ženám měly líbit zženštilejší typy mužů – velké oči a plné rty. Proč nás tedy některé rysy tváře nechávají chladné, zatímco jiné v nás vzbuzují ty nejodvážnější představy? Odpověď podle vědců zahrnuje nejen hormony a proporce obličeje, ale také celou lidskou evoluci.

Více o vlivu antikoncepce na váš vkus se dočtete v novém časospise L’amour, který je právě v prodeji.

Kategorie: