Krásná v každém věku

 

Pigmentové skvrny, akné, dehydratace, vrásky, ochablé tváře nebo povolené kontury obličeje. Nejen podle typu pleti, ale také vzhledem k věku řešíme pokaždé trochu jiný problém nebo jen drobnější vadu na kráse, s níž toužíme udělat krátké proces. Jaké dermatologické ošetření nebo omlazující zákrok vaší pleti nejvíc prospěje?

20 až 30 let

Nejčastější problém: akné a dehydratace pleti

Co vyzkoušet: chemický peeling, laser Vbeam, mezoterapii

Trápí-li vás rozšířené póry, černé tečky a červené pupínky, vyzkoušejte chemický peeling. Používá se při něm peelingová směs různých látek, nejčastěji hydroxykyselin. Ošetření nebolí, jen lehce štípe a zabere pouze chvilku. Dermatoložka při něm nanáší štětečkem na obličej peelingovou směs, díky které se povrchová vrstva kůže následně odloupne. 

Drobných červených jizviček, které na tváři zůstávají po hlubších projevech akné, vás potom zbaví laser Vbeam. Laserové pulsy při ošetření sice výrazně blýskají, ale bolestivé nejsou. Ucítíte jen mírné štípání. Po ošetření byste se však neměla vystavovat slunci, na laser je proto nejlepšípřijít od podzimu do jara. 

Pokud vás pleť nepříjemně pne, je vysušená a má sklony k šupinatění, vsaďte na její hloubkovou hydrataci pomocí mezoterapie. „Během ošetření proniká do podkoží koktejl cenných látek v čele s kyselinou hyaluronovou, aminokyselinami a vitaminy. Mezoterapie pleť hloubkově zhydratuje a zároveň poslouží jako prevence tvorby prvních vrásek,“uvádí Markéta Majerová, korektivní dermatoložka z MEDICOM Clinic, sítě klinik plastické chirurgie a estetické dermatologie. 

40 až 50 let

Nejčastější problém: prohlubování vrásek, ochabování pleti

Co vyzkoušet: plazmaterapii, aplikaci botulotoxinu a výplní s kyselinou hyaluronovou

Okolo čtyřiceti let už pleť přímo volá po omlazení. Přirozený impulz k němu pleti dodá například plazmaterapie. „Při ošetření se do podkoží aplikuje látka tělu vlastní – krevní plazma obsahující růstové faktory, které stimulují regeneraci pokožky. Díky aplikaci plazmy se v kůži začnou vytvářet nová kolagenová vlákna, zlepší se pružnost a textura pleti,“vysvětluje Martina Neradová, korektivní dermatoložka z brněnské pobočky MEDICOM Clinic. 

Chcete-li spíše zacílit na konkrétní mimické vrásky, zjemnit je a některé dokonce úplně vyhladit, vyplatí se vám ale spíše aplikace botulotoxinu nebo výplně s kyselinou hyaluronovou. Botulotoxinem se nejčastěji ošetřují vrásky v horní polovině obličeje, výplň s kyselinou hyaluronovou zase skvěle zjemní nosoretní rýhy, vrásky nad horním rtem nebo vyřeší prohlubně pod očima. Aplikace obou těchto látek patří v estetické dermatologii k těm vůbec nejvyhledávanějším omlazujícím ošetřením.

 

50 až 60 let
Nejčastější problém: ztráta pružnosti pleti, ochabování kontur obličeje

Co vyzkoušet: mezonitě, neinvazivní lifting obličeje Ulthera, facelift

Povolenou kůži ve spodní části obličeje dovedou pěkně vypnout a zpevnit mezonitě. Jejich efekt přetrvává po dobu dvou až tří let, pak se nitě vstřebají. Kroměnití ale můžete vyzkoušet neinvazivní lifting obličeje Ulthera. O radikální omlazení se v tomto případě postará ultrazvuk – ten důkladně prohřeje podkoží, díky čemuž se v kůži začnou vytvářet nová kolagenová i elastická vlákna. V průběhu dalších měsíců až půl roku se vaše pokožka začne postupně znovu vypínat. Ošetření je natolik intenzivní, že ho stačí zopakovat nejdříve až za dva roky.

Ve věku okolo šedesáti a více let už ovšem nejlepšího efektu omlazení zpravidla dosáhnete tzv. faceliftem. Plastickou operaci obličeje můžete v jednom operačním výkonu zkombinovat například splastikou horních a dolních očních víček– zákroku, který má kromě estetického efektu i mimořádný zdravotní přínos. „Při samotném faceliftu ale střed obličeje zůstává téměř nedotčený, proto se po operaci vyplatí absolvovat i výše zmíněné ošetření vrásek aplikací botulotoxinu či výplní s kyselinou hyaluronovou na dermatologii. Ažpak bývá pohled na omlazenou tvář opravdu dokonalý, “dodává na závěr korektivní dermatoložka Katarína Třísková z MEDICOM Clinic v Praze.

Tipy na omlazující lékařskou kosmetiku NeoStrata...

Triple Firming Neck Cream, vysoce účinný krém pro zjemnění hlubokých vrásek a vyhlazení jemných linek, omezení tvorby nežádoucích pigmentací a k celkovému zpevnění kůže v oblasti krku a dekoltu; www.neostrata.cz, 80 g za 1490 Kč

NeoStrata Firming Collagen Booster, noční sérum s kolagenem vyvinuté k posílení omlazujícího cyklu pleti pro viditelné zpevnění a vyhlazení pokožky; www.neostrata.cz, 30 ml za 1290 Kč

 

Kategorie: