HUMAN DESIGN - METODA, KTERÁ VÁM ZMĚNÍ ŽIVOT

Když se vás někdo zeptá, kdo jste a kam kráčíte, budete umět odpovědět? vyznáte se ve svých emocích nebo je jen chaoticky přijímáte tak, jak přicházejí? Objevili jsme metodu, která vám dá odpověď na všechny tyto otázky. A co víc, pomůže vám pochopit samu sebe. váš život díky tomu dostane úplně nový rozměr.

Text: Jakub Střítezský

Představte si, jaké by to bylo, kdyby vám rodiče už v dětství řekli, jak svět a vy v něm fungujete. Jak rozeznat, co je pro vás dobré a co ne. Pro co máte vlohy a kde jsou vaše zranitelná místa. Pár jednoduchých pravidel, kterými se můžete řídit pro ideální a přirozený pohyb vaším životem. Human design je právě takovým ‚manuálem pro život‘. Mapuje naše vnitřní nastavení, způsob, jakým se v nás pohybuje energie mezi jednotlivými energetickými centry. Popisuje, co je v nás fixní, stálé a neměnné, a o co se tak můžeme opřít při rozhodování v každodenním životě. Mapa našeho designu ukazuje naše vědomé i nevědomé tendence, dary a talenty. Ukazuje však také místa, kde jsme otevření vůči vnějším vlivům (např. přebírání myšlenek, emocí atd. od ostatních), a jak nás to vede k chování, které v našem životě opakovaně vytváří překážky a obtíže. Výklad našeho designu nám pomůže do značné míry pochopit podstatu našich dosavadních úspěchů i neúspěchů a ukáže nám, jak se vyhnout zbytečným překážkám. Jak proměnit oblasti, které jsou pro nás problematické, v místa, kde získáme svoji největší životní moudrost.

 

MAPA DESIGNU: JAK SE VYPOČTE A CO VLASTNĚ ZNÁZORŇUJE

Mapa designu se vypočte na základě postavení planet, Slunce a Měsíce v okamžiku narození, nejedná se však o astrologii. Human design je syntézou několika starých systémů (astrologie, kabaly, I-ťingu a hinduistické nauky o čakrách), pracuje však také s informacemi z moderních vědních oborů, jako je genetika, molekulární biologie, astrofyzika a další. Jeho původ je spjatý s mystickým zážitkem, který prožil Kanaďan Ra Uru Hu (původním jménem Robert Krakower) v lednu 1987 a během kterého mu byl systém Human designu předán.

 

JAK SE SPRÁVNĚ ROZHODOVAT

Popis našich negativních podvědomých programů nebývá většinou velkým překvapením – často známe své slabiny či situace, kde se nám opakovaně nedaří. Výklad mapy však tyto programy uceleně popíše a zvědomí, díky čemuž můžeme lépe sledovat, jak se projevují v každodenním životě a kudy cesta nevede. To samo o sobě k velké změně nepostačí – proto přichází Human design s konceptem vnitřní autority. To nejcennější, co naše mapa ukáže, je způsob, jak se správně rozhodovat. Každý z nás má svůj hlas pravdy, který nám říká, jak se správně rozhodovat, bez ohledu na to, co si myslíme. Co je pro nás správné ne z nějakých morálních důvodů, ale protože to reflektuje a respektuje naše vnitřní, energetické nastavení. Našich životních obtíží se nezbavíme tím, že se pustíme do řešení našich problémů. Rozhodování podle našeho designu samo o sobě vede k tomu, že negativní vzorce chování v nás postupně slábnou a mizí. Jednoduše díky tomu, že děláme to, co k nám skutečně patří, a nesnažíme se být vším pro všechny.

 

Kategorie: