Pečujte o svého muže

 Nejen slušné vychování, ale také péče o vzhled patří k poznávacím znakům pravého gentlemana. poraďte svému partnerovi s výběrem kosmetiky a doplňků. s nákupem těch správných značek vám pomůže gentleport. www.gentleport.cz

 

Taylor of Old Bond Street

Legendární výrobce britské pánské luxusní kosmetiky Taylor of Old Bond Street byl založen v roce 1854 Jeremiahnem Taylorem. Tato značka si okamžitě získala srdce britských gentlemanů a to nejen díky botanickým výtažkům, které se používají pro léčbu vlasů a pokožky.

Pan Taylor prvně začínal s holičstvím, které si otevřel v ulici Bond Street, přímo v samotném srdci módní londýnské čtvrti West End. Roku 1930 se přestěhovali do vyhlášené londýnské ulice Jermyn Street, kde se nachází nejlepší britské značky vyznávající původní řemeslo a techniky.

Značka Taylor of Old Bond Street se může hrdě honosit titulem „rodinný podnik“, který i po tak dlouhé době vede další generace z rodu Taylorů. Naštěstí i potomci Jeremiahna pevně odmítají jakékoliv kompromisy na úkor kvality a i nadále používají čistě přírodní ingredience a jsou silně proti testování na zvířatech.

The Piccadilly Shaving Co.

Spojení znalostí, tradic, kvality, vášně a dědictví okolo St Jamese a Mayfair, to je přesně The Piccadilly Shaving Company. Dodavatelé jedné z nejlepší pánské kosmetiky už přes 25 let holí britské gentlemany.

Ze svého sídla z bývalých komor Piccadilly's Carlyne Gentlemen's Club nabízí přípravky na holení, které vznikají a jsou vždy osobně zkoušeny v domě Piccadilly v Londýně.

Holení s Piccadilly se pro Vás stane vášní a dokonalým prožitkem anglického způsobu holení.

Kent

Hřebeny a kartáče Kent se mohou pyšnit nálepkou „Nejlepší hřebeny na světě“. Ruční výroba ve Velké Británii od roku 1777 je zárukou kvality, přesnosti a naprosté dokonalosti, proto jsou hřebeny a kartáče té nejvyšší kvality bez sebemenšího kompromisu.

Společnost založil před více než 200 lety William Kent za vlády krále Jiřího III. a jedná se o jednu z nejstarších britských společností vůbec. Kent má čelní místo v dějinách kartáčů a hřebenů, za své výsledky společnost hrdě obdržela ocenění Royal Warrant a stala se tak dodavatelem i samotného královského dvora.

Po šest generací rodina Kentů tvořila historii této značky. V roce 1932 po smrti posledního bratra z rodů Kentů se otěží firmy chopil pan Eric L.H Cosby, majitel Cosby Brushes Ltd. Od té doby firmě vládne rodina Cosbyů, která píše další dějiny těchto legendárních hřebenů a kartáčů.

Mr. Natty

Mr. Natty (narozen jako Matt Raine) je vyhlášený, postaru vyučený a hlavně výstřední londýnský holič, který měl tu čest a holil členy britské královské rodiny, rockové hvězdy a modely. Po dlouhou dobu byl zklamán nedostatkem výstřednějších, zajímavějších a kvalitnějších přípravků pro pány... Proto se rozhodl s tím něco udělat... Něco změnit...

Péče o vousy, knír, vlasy, pokožku... To vše si vzal Mr. Natty společně s kreativním ředitelem Mattem Brookem na starost a vytvořili moderní a prémiovou značku, kterou lze vystihnout slovem „dandy“. Mr. Nattyho si okamžitě oblíbili nejen dandyové z Londýna, členové královské rodiny, ale také i gentlemani z celého světa.

Ve světě koluje tajemná legenda, která vypráví, že Mr. Natty své přípravky míchá pod stolem během obědové pauzy. Jestli tato legenda je pravdivá, to necháme na posouzení Vás.

Mühle

Už od roku 1945 je Mühle synonymem přesnosti, dokonalého zpracování a ladného designu. Tato německá značka, která má kořeny i v České republice a to v Krušných horách, je jedním z předních světových výrobců klasických štětek a strojků na holení.

Značka Mühle se může honosit titulem „rodinný podnik“ již po třetí generaci. Ani po tak dlouhé době se majitelé značky nevzdali touhy vyrábět a zpracovávat věhlasné výrobky s citem i na tu nejjemnější práci.

Spojením německé preciznosti a tradičních hodnot se z holení s Mühle stává jedinečným prožitkem.

OAK

OAK z Berlína, z města s více vousatými muži než bylo v řecké mytologii. Na rozdíl od dnešních mužů, Řekové z dávného Olympu věděli, jak pečovat o své vousy. OAK proto společně s holiči a hrdými vousáči učí a vyrábí produkty pro muže, kteří se rozhodli nosit své vousy, strniště a kníry s noblesní hrdostí.

Němci z OAK se inspirovali tradičním světem starých „barbershopů“, místa skutečné mužskosti. Jejich záměrem je vytvářet vousaté přípravky, které jsou užitečné a hlavně snadno aplikovatelné. Vousy i tvář jsou rozdílné a citlivé, proto OAK klade neskutečný důraz na výběr kvalitních a ojedinělých ingrediencí a materiálů. Tato značka se též může honosit, že všechny výrobky byly, jsou a budou vyrobeny s přírodních surovin, které jsou náležitě certifikovány.

The Brighton Beard Company

The Brighton Beard Company byla založena v přímořském městečku Brighton, tato rebelská anglická značka vystihuje styl a ducha vousatého životního stylu. Brighton Beard Společnost byla založena v roce 2013 životními partnery Lloydem a Jessicou, kteří chtěli vytvořit širokou škálu přípravků na vousy pro nejen městské vousáče, aby své vousy a kníry mohli nosit s hrdostí a noblesí.

Lloyd se pyšnil neudržovaným plnovousem, ale jeho šéf si z něj utahoval a „nutil“ ho oholit. Lloyd se nechtěl vzdát bez boje. Přibral k sobě svou životní lásku a partnerku Jessicu, která se usilovně snažila najít zaměstnání. Společně založili The Brighton Beard Company a vytvořili rebelské vousací produkty, které zkrotily Lloydův plnovous. A jak se říká v pohádkách - Lloyd a jeho vousy žili šťastně až do smrti.

Kombinací kvalitní ruční práce a 100% přírodních složek, The Brighton Beard Company vyrábí produkty inspirované a pojmenované po místních nebezpečných pašerácích z oblasti East Sussex.

Timor od Giesen & Forsthoff

Už téměř 100 let je jméno Timor synonymem kvalitních ocelových břitev. Vyrobeno v ocelovém Solingenu v Německu. Timor není ale znám pouze v Německu, jméno této legendy znají i zruční holiči, světoví kadeřníci i manikérky a dodavatelé nejkvalitnějších ocelových nástrojů.

Na začátku roku 1923 Paul Giesen a jeho partner Eugen Forsthoff přesunuli výrobu do jejich nové továrny ve vyhlášené ulici Baumstrasse, která je srdcem samotné Solingenské ocelové čtvrti. Nemohli si pro svůj sen vybrat lepší místo. Dnes i zde firma Giesen & Forsthoff nadále vyrábí legendární břitvy Timor.

Čepel je zpočátku kuta z ocelového prutu. Ta je potom tepelně tvrzena tak, aby získala svůj ojedinělý tvar. Čepel poté prochází řadou procesů ručního broušení a zpracování. V této části vzniká finální podoba čepele, kterou předají nejzkušenějšímu mistrovi. Ten se s nejjemnější pečlivostí věnuje finálnímu dobroušení do ostrosti, díky které se z břitvy stává nestárnoucí klasika mokrého holení.

Carthusia

Dějiny vyprávějí, že v roce 1380 byl otec kartuziánského kláštera svatého Jakuba zaskočen neočekávanou návštěvou královny Johanky z Anjou. Nechtěl královnu urazit, proto musel na poslední chvíli sehnat nějaký dar. Na její počest vybral kytici těch nejkrásnějších květin na celém ostrově. Po třech dnech, co kytice ležela ve stejné váze s vodou, se je otec rozhodl už vyhodit. Náhle ale neznámá vůně upoutala jeho pozornost, neváhal a obrátil se na nejzkušenějšího alchymistu v klášteře, který vystopoval původ vůně…

…A z vody vznikl první parfém….

V Charterhousu se později v roce 1948 našel vzorec starých parfému. Po získání povolení od papeže a pomocí chemika z Piemontu v severní Itálii vznikla nejmenší laboratoř na výrobu parfémů na světě, která se nazývá „Carthusie“.

Dnes Carthusie uvádí do praxe své staleté znalosti s cílem rozvíjet kulturu svých unikátních parfémů. Za takto dlouhou dobu Carthusie zdokonalila své tradiční umění a i na dále všechny parfémy vznikají ruční výrobou, která je nedílnou součástí alchymie těch nejčistších a emocí drásajících parfémů.

Symbolem Carthusie se stala nádherná kresba v secesním stylu, která byla vytvořena v roce 1948 malířem Mario Laboccetem. Dílo vykresluje „sirénu květiny“, která přináší surrealistické a mytologické krajiny dědictví Capri ve spojení umění a přírody ve všech jejich formách.

Kategorie: