Madla lásky

Podařilo se vám vytrénovat pevný zadek, stehna se zase vejdou do džínů ze střední školy, dokonce i na břiše se rýsují svaly... Jenom měkké polštářky těsně pod pasem, které přetékají přes bokovky, se vás ne a ne pustit.

TEXT: VANDA PTÁČKOVÁ 

 

Anglicky se jim říká ‚love handles‘ neboli madla lásky, ve vašem vztahu k nim ale není lásky ani špetka a nejedna z vás by se na ně nejradši vydala se skalpelem v ruce. Je vůbec možné se těchto odolných tukových bochánků zbavit? Jak to, že některým ženám se tato ‚ozdoba‘ vyhýbá, zatímco jiné s ní bojují celý život? Poděkovat za ni můžete své matce, případně babičce, jelikož za způsobem ukládání tuku v těle stojí genetika. Možná vám zlepší náladu, že ty potvory s pevnými boky zase do roztrhání těla bojují s polštářem na břiše nebo silnými kotníky. Příroda zkrátka nadělila každému něco. Pokud vás genetické alibi neuspokojuje, vytáhněte proti madlům lásky do boje na všech frontách:

 

Cvičení

Smiřte se s bolestnou pravdou, nic jako lokální hubnutí neexistuje. Speciální cviky vám jen pomohou zpevnit svaly, které učiní danou partii vizuálně štíhlejší. Chcete-li se tuku doopravdy zbavit, nezbývá než zhubnout celkově. To může být problematické pro ty z vás, které už velmi štíhlé jsou a nemohou se zbavit právě jen toho jednoho nenáviděného špeku. Při dalším hubnutí vám možná dají sbohem spíš prsa než madla lásky, takže je na místě opatrnost. Pro celkové hubnutí jsou nejlepší aerobní aktivity jako běh nebo jízda na kole, pokud navíc přidáte posilování, dočkáte se zdravě tvarovaného těla. Z cílených cviků vyzkoušejte jednoduché úklony do stran, mnohé ženy přísahají na pilates a kalanetiku.

 

Jídelníček

I kdybyste denně cvičila dvě hodiny, nijak vám to nepomůže, pokud se budete cpát jen hranolky a čokoládou. Redukční jídelníček by měl být bohatý hlavně na bílkoviny a zeleninu (tu můžete jíst v neomezeném množství), naopak úplně se obejdete bez pečiva a sladkostí. Na drastické diety zapomeňte, pro začátek stačí vyřadit přespříliš sladké a tučné potraviny. Jinak jezte jako dřív, klíč je totiž hlavně v množství! Výživovou hodnotu svých porcí si můžete spočítat třeba na www.kaloricketabulky.cz nebo www.stob.cz.

 

Plastická chirurgie

Může být jediným řešením, pokud už nechcete víc hubnout, protože byste skončila jako kost a kůže. Přeskočte různé ‚neinvazivní‘ způsoby liposukce – ty váš problém nejspíš nevyřeší. Za odsátí madel lásky dáte mezi 10 a 25 tisíci v závislosti na lokalitě a proslulosti lékaře, pak už se připravte jen na pár týdnů hojení a nošení kompresního prádla.

 

Vhodné oblečení

Špatně zvolené střihy vaše boky promění v pneumatiku Michelin, ty správné je naopak mohou dokonale zamaskovat. Už byla řeč o bokovkách, které si s madly lásky ani trochu nerozumějí. V džínách s vyšším pasem přitom na své špíčky úplně zapomenete. Pomůže i kvalitní stahovací prádlo, naopak velký pozor si dejte na zařezávající se gumu od kalhotek, která se s oblibou rýsuje pod přiléhavou sukní či kalhotami.

 

Pozitivní myšlení

Promyšlené oblékání může být prvním krokem k tomu, abyste se se svou genetickou výbavou smířila. Sejde z očí, sejde z mysli. Cvičení vám dodá příjemný pocit pevnosti, po dobrém jídelníčku splasknete a budete si připadat lehčí. To všechno dohromady je hotový balzám pro sebevědomí. Jednoho dne si pak možná stoupnete před zrcadlo a neuvidíte tam žádné ohavné přetékající špeky, ale hezké zdravé tělo, které máte ráda, protože je zkrátka vaše.

Kategorie: