V Kunicích ve Středočeském kraji zahajuje provoz šestý Senior Park

Skupina SENIOR PARK zahájila výstavbu bezbariérového bytového komplexu pro seniory. Na vybudování již šestého zařízení tohoto druhu v České republice předpokládá vynaložení téměř 57 milionů korun. Zahájení provozu se očekává na počátku příštího roku. Rezervována je již nyní zhruba polovina bytů.

 

V novém Senior Parku v Kunicích si zájemci mohou vybrat z nabídky 27 bytů v atriu a 22 bytů v řadových bytech s terasou a zahrádkou. Jde zatím o nejrozsáhlejší bytový komplex Senior Parku. Hlavní budova Parku je koncipována jako uzavřené atrium. Všechny byty jsou bezbariérové a senioři nebo osoby se sníženou schopností pohybu tak mohou bez zdolávání jakýchkoliv překážek trávit čas v atriu s jezírkem, lavičkami a dalšími architektonickými doplňky, které tvoří příjemné prostředí areálu. Pro obyvatele jsou vytvořeny takové podmínky, aby mohli co nejdéle zůstat soběstační a nezávislí.

 

„Vyšli jsme vstříc našim zájemcům o bydlení a zvýšili jsme nabídku malometrážních bytů v Kunicích na celkových 18. Jsou to garsoniéry o velikosti třiceti metrů čtverečních, s kuchyňskou linkou a koupelnou se sprchovým koutem,“ říká Jaroslav Plesník, zakladatel společnosti Senior Park, a. s.

 

„Mám velkou radost, že začínáme stavět další Senior Park právě ve Středních Čechách. Přestože v tomto kraji provozujeme již dva Senior Parky, v Sokolči a Luštěnicích, poptávka po takovémto typu seniorského bydlení, kde se snažíme vytvářet takové podmínky, aby senioři mohli co nejdéle zůstat soběstační a nezávislí, je zde stále vysoká,“ doplnil Plesník. 

 

Pozemky pro výstavbu Senior Parku získal provozovatel přímo od obce Kunice. Také její starosta, Ing. Jiří Šíma, vnímá význam seniorského bydlení: „Obec Kunice hledala investora na využití pozemku pro seniorské bydlení více než 10 let. Nakonec nejpříznivější řešení obci nabídla firma Senior Park a.s.. Zastupitelé obce navštívili již provozovaný areál firmy a po složitém projednání Zastupitelstvo obce schválilo oboustranně výhodnou smlouvu pro výstavbu Senior Parku Kunice. Spolupráce s firmou Senior Park a.s. je na velmi dobré úrovni a všichni se těšíme na otevření areálu, který zvýší základní vybavenost i atraktivitu naší obce.“

 

Tento způsob bydlení pro seniory se líbí i paní Aleně Šlapákové, která si jako první zarezervovala byt 2kk. „ Jsme s manželem ve věku, kdy cítíme, že na náš byt v Praze už nestačíme. Osm let jsme hledali vhodné bydlení na stáří nedaleko hlavního města a zjistili jsme, že nic lepšího než Senior Park na trhu neexistuje. Ať už jde o formu bydlení nebo výši nájmu.“

 

Bezbariérové bydlení v samostatných bytech si mohou budoucí obyvatelé Senior Parku Kunice vybrat v bytovém domě, v jehož středu je atrium nebo v řadové zástavbě, kde součástí bytů je i terasa se zahrádkou. „Vybudován je osm kilometrů jihovýchodně od hranic Prahy, v malebné krajině Josefa Lady, a svým konceptem zapadá do příjemného kunického prostředí a současně oblíbené rekreační oblasti pražanů.“ říká zakladatel společnosti Senior Park a.s., Jaroslav Plesník.

Kategorie: