Matthew McConaughey Zamilovaný texaský kovboj

Přiznám se raději hned na začátku tohoto článku. Pokud existuje nějaký objekt mé touhy a věčného obdivu, je jím právě Matthew...

Text: Kristina Kitti Nedvědová

 

Ale na druhou stranu, láska na první pohled to určitě nebyla. Neměla jsem ráda ty jeho kadeře a už vůbec ne komedie, ve kterých se snažil o humor. Naštěstí pro mě pochopil, že jeho herecká poloha je úplně jinde. Proto se začal profilovat jako herec podivín, ostříhal se a já? Zamilovala jsem se.    

 

Střídal role jako přítelkyně   

Matthew se narodil do ‚pracující‘ rodiny. Otec byl majitel pumpy v Texasu. A možná odtud také pramení jeho schopnost si velmi trefně hrát s angličtinou a být ten pravý muž (pro zájemce – podívejte se na děkovnou řeč věnovanou jeho otci při předávání Oscarů). A co říkáte na ten texaský přízvuk a tělo kovboje? Ano, jsou to jeho hlavní poznávací znamení. Jeden čas se k tomu všemu přidala i další vlastnost – přelétavost! Randil třeba s mojí milovanou Sandrou Bullock nebo Ashley Judd či dokonce s Penélope Cruz! Vztahy vydržely sotva chvíli. A stejně jako s jeho rolemi, nedělo se ani s jeho družkami nic moc zajímavého. Žádná svatba, žádné dítě.   Mě osobně zaujal poprvé ve filmu Čas zabíjet. Kde nosil bílou sexy propocenou košili, tílko a hrál právníka. Silný příběh, stejně jako silní herečtí kolegové. Zastávala jsem se ho před všemi jeho odpůrci a snažila se jim vysvětlit, že v něm vážně něco je... A pak to přišlo! Tropic Thunder! V tomto parodickém snímku konečně ukázal, že jeho humor může být sladký, ale i pořádně černý a nabroušeně sexy. Najednou si ho producenti začali víc všímat a nabízet mu trochu jiné role.   

 

Osudová žena   

Matthew sám přestal řešit svoje herecké kolegyně na jednu noc a potkal se s Camilou. Žena o tolik mladší dokázala neskutečné. Nejenže z něho udělala spokojeného otce. Ale také pořádného herce. Začal odmítat komedie a pomyslel si na takové role, které by vážně chtěl.   

A tak se stalo, že film Mud, který otřásl filmovým festivalem v Cannes, ho vystřelil vysoko nad všechna očekávání.    

A výsledek téhle proměny? Letošní Oscar. Všichni to možná trochu přáli DiCapriovi, ale mně bylo jasné, že to musí dostat Matthew. Za svojí sondu do života HIV nemocného muže. Co pro to všechno udělal? Vzdal se svého antického těla. Trápil se hladovkou a zhubl asi třicet kilo. Byl na něj až děsivý pohled, když se procházel po jeho tak oblíbené pláži se svým věrným psem. Totiž, vypadal, jak by měl umřít – zítra. Ve své roli ve filmu Klub poslední naděje do toho dal vše. A vyplatilo se. Při děkovné řeči bylo jasné, že to zcela čekal a že jeho ego je poměrně vysoké.   

Ale co? Sebevědomí a dojetí bylo po té námaze zcela na místě. Matthew teď paralelně s oscarovým filmem ještě září v neméně kvalitním seriálu televize HBO – True Detective (Temný případ). Pokud jste doteď seriál nezaregistrovali, měli byste. Protože kde je Matthew neskutečně sexy? Rozhodně tady! Krom toho, že můžete obdivovat jeho tělo, když seká trávník ženy svého policejního kolegy (v této větě není žádný sexuální podtext), je seriál opravdu povedenou detektivkou. Troufám se zamyslet nad tím a pevně tomu věřit, že Matthew konečně odstartoval svou hvězdnou kariéru. Možná jsme si měli celé ty roky počkat na to, až se z něj stane vyzrálý muž s rodinou. Muž, který chápe, co je život, a nestará se jen o své kudrliny – nebo aspoň předstírá, že ho už tolik nezajímají jako kdysi.    

 

Ta pravá...   

Co víc k tomu dodat? Ano, je příjemné sledovat osud sexuálního objektu, který se v rukách správné ženy mění na charakterního umělce. Nechci tvrdit, že manželky mají nadpřirozené schopnosti, ale Camila je možná i má. Po předávání Oscarů sama prohlásila: „Jsem za něj tak ráda, je to přesně ta zkušenost, kterou teď v životě potřeboval.“ Nehledě na to, že je to asi jedna z nejhezčích hollywoodských manželek, kterou můžeme vídat na červeném koberci.     Camila rozhodně nemá ambice proniknout do filmové branže. Je mimo obor a asi to tak zůstane, dobrovolně vstoupila do vztahu s hollywoodskou hvězdou rovnou jako žena v domácnosti. Nemá potřebu zakládat charitu ani se vrhat na návrhářství. Prostě je dobrou matkou a manželkou. Což je asi víc, než si kdy Matthew mohl přát. Gratuluji mu a držím palce, ať nechytne druhou mízu krize středního věku.

 

Camila je jedna z nejhezčích hollywoodských manželek.

 

 

Svého času randil Matthew s Penélope Cruz nebo také Sandrou Bullock.

Kategorie: