TIQE BY PETRA BALVÍNOVÁ

Naposledy mě dostala střihem kašmírového kabátu z nové kolekce. Krátce předtím vestou toho nejjednoduššího střihu (laik mluví) a krajkovými šaty opásanými lanem. Pak přišla na řadu fotografie Petry a bylo jasné, že krásnou módu dělají krásné ženy.

TEXT: Adéla Hálková

 

Naposledy jsem o vás slyšela z úst jedné autorky, která se mi svěřila, že nutně potřebuje obměnit šatník a především ho doplnit něčím od Petry Balvínové. Které modely jsou stálicemi vaší tvorby?   

TIQE už je na trhu 7 let a za tu dobu se některé kousky staly tak úspěšnými, že je v kolekci Basic nabízíme stále. Jsou to například volánkové hedvábné šaty a sukně, trička s hedvábnými rukávky různých střihů, kožená vypasovaná bunda nebo široké kalhoty s kulatým pasovým límcem. Jsou to modely, které u nás v různé materiálové obměně najdete vždy. Zároveň nikdy neputují do sezonních slev, tudíž si stále drží svoji hodnotu.   

 

Jaké značky ráda nosíte, když zrovna na těle neprezentujete tu vaši?   

Nosím hlavně své oblečení, cítím vůči zákaznicím povinnost znát modely TIQE po všech stránkách – nejen jak je kombinovat, ale také jak je prát, žehlit a dál udržovat, jedině tak si mohu za svou prací stát. Když už nenosím TIQE, tak mám ráda kvalitní značky a dokážu je prokombinovat s těmi úplně levnými. Záleží spíš na stylu, který mne v ten den zrovna baví. Kladu ale větší důraz na kvalitu nežli na jméno značky.

 

Co pro vás znamená hezky se oblékat? Máte nějaké módní rituály?   

Je to subjektivní pocit vnímání sebe v nějakém oděvu, který se může odvíjet od přítomného psychického rozpoložení. Záleží na konkrétním jedinci. Styl oblečení měním ráda každý den, nejsem vyznavačem zaškatulkovaných stylingů, a tak se oblékám podle nálady a styly ráda mixuji. Módní rituály nemám, oblékám se tak už nějak automaticky, s lehkostí, nepřikládám tomu takovou váhu. Oblečení řeším od rána do večera, každý den v práci, tak snad už ani není možné ho řešit tolik u sebe.   

 

Jak byste definovala svou současnou kolekci?   

Je jednoduchá, dobře kombinovatelná, rozložená do různých řad, které se vzájemně prolínají. Nositelnost, kvalita materiálu a lichotivé střihy jsou základními kameny každé kolekce, kterou navrhuji. Kolekce LEVITATION je ale oproti předchozím hodně uvolněná v siluetě, volné střihy se dají pomocí pásků různě upravovat. Tuhle kolekci mám velmi ráda, a to právě pro její variabilitu. Dominují v ní krátké sukně, kraťasy...  

 

Myslíte, že by měly české ženy ukazovat nohy a být více ženské?   

Krátké sukně jsem odprezentovala v rámci přehlídky a nafotila je na lookbook, ale v butiku jsou na výběr dvě různé délky sukní a šatů, právě s ohledem na možnosti a vkus zákaznic. Všechny modely, které si u nás zákaznice koupí, v rámci ceny upravíme na míru, délku i velikost tak, aby jim modely dokonale padly a žena se v nich cítila skvěle. Jsem velký zastánce sukní a šatů, obzvláště pro slovanské postavy, které mají štíhlý pas, širší boky a plná stehna. Právě pro tento typ postav jsou sukně jako dělané. Kolekce TIQE jsou proto stavěné především na sukních a šatech, kalhoty se objevují pouze v jednom či dvou modelech. V rámci prodeje dělám také poradenství a učím ženy, jak nosit sukni nebo vhodnější typ kalhot právě pro jejich typ postavy.

 

Kategorie: