RYAN GOSLING Podivín s vražedně uhrančivým pohledem

Nikoho z nás by asi nenapadlo, že tento sex symbol byl kdysi malým klukem, kterého šikanovaly děti ve škole tak, že musel absolvovat domácí vyučování. Tato zkušenost je možná tím podivným zábleskem v jeho očích, který nutí ženy i muže k šílenému poblouznění a milování tohoto filmového hrdiny naší doby.

Text: Kristina Kitti Nedvědová

 

Ryan, podle mých výpočtů na prstech, nedodělal ani střední školu, proč také? On přeci jasně věděl, co v životě chce! Být hercem! Být celebritou! A to dokázal, tak nějak levou zadní. Je to jeden z nejmladších herců Hollywoodu, který byl nominován na Oscara za hlavní mužskou roli. Dalo by se říct, že se jedná o splněný americký sen, který začal jako u mnohých slavných ve studiu Mickeyho Mouse. Tam se potkal například s Justinem Timberlakem nebo Britney. Tento podivný pořad pro děti, který ‚vyplivl‘ do světa ty největší nevyrovnané hvězdy světa, tedy pomohl i tomuto podivně, možná jen zdánlivě, introvertnímu muži.   

 

Popadnu tě a...

Nemáte trochu strach, když se díváte na jeho portrétní fotografie? Ten divný úsměv, ten zvláštní pohled. Oči většinou jako by se dívaly někam za vás, trochu za vaše rameno s podivným sdělením: „Popadnu tě u kuchyňské linky, potom ti to... ach!, jenomže uteču, ty mě budeš milovat do konce života, ale ve skutečnosti jsem možná gay.“ Podle mě mnoho matoucích informací! A právě proto se Ryan stal sex-symbolem všech pohlaví. Pro každého má totiž něco.  

Jeho tělo je jednoduše dokonalé. Není na něm snad ani jedna chyba. Viděla některá z vás ve svém reálném životě muže, který má opravdový pekáč buchet místo břicha, opálení ze solárka a možná i vytrhané obočí? Já ne. Ryan nosí rád trička s véčkovým výstřihem, díky němuž můžeme obdivovat jeho dokonale epilovanou hruď a lesknoucí se řetízek. Prý sbírá boty. A má rád plemena psů, která jsou miniaturní. Aha? Na druhou stranu umí nosit saka, košile, dioptrické brýle, nechá si zarůst bradu, je rozcuchaný, má na nohou kožené boty a řetízek i nátělník nechává doma. Někdy vyvenčí německého ovčáka, opije se a je sprostý, má i vztah se ženou, jako je Eva Mendes, a nosí tepláky a vypadá, že se pár dní nemyl. Aha!

 

Dokonalý herec?   

I jeho výběr projektů, ve kterých se objevuje, je poměrně barvitý. Jako celebrita se zrodil v přeslazeném Zápisníku jedné lásky. V romanci na entou, kdy donutil k slzám všechny ženy v kině. V komedii Lars and the Real Girl zase rozesmál publikum a akademii tak, že ho nominovala na nejlepší herecký výkon. Dokonalý herec? Hollywood si to o něm rozhodně myslí. Stejně jako jeho publikum. Goslingův herecký výkon ve filmu Drive bylo to hlavní, co film dostalo do popředí všech festivalů a stalo se událostí roku. Divnost, která z Ryana jenom sálala, byla nakažlivá pro celý svět. Párátko v zubech už nikdy nebude jen párátkem v zubech. Když jsem snímek viděla, napadla mě okamžitě spojitost s Jamesem Deanem, který si s párátkem v ústech hrál stejně lascivně. A když jsem si pak přečetla, že Ryanův nejoblíbenější film je Na východ od ráje, bylo vše jasné. On je totiž jako ta houba.   

Vpíjí do sebe trendy, vzory, sexuální sny jiných, styly a emoce. Jeho antické tělo je jako odlitek božského vzoru, určený pro barvitou náplň. A pozor, při psaní tohoto článku mi do uší hraje kapela. Jmenuje se Dead Man’s Bones. Kdyby vás to zajímalo, tak Ryan ji založil v roce 2009 společně se svým kamarádem Zachem Schieldsem. Je třeba říct, že i tento jeho počin není vůbec špatný! Naopak, do skládačky jménem Gosling zapadá dokonale.  

 

Kategorie: