Přírodní barvení vlasů

Existují dnes už doslova tuny možností, jak zakrýt šediny, zvýraznit svou přirozenou barvu vlasů, nebo se ukázat naopak v barvě nevídané. Odbarvování a nečekané barevné volby jsou stále otázkou chemie, pokud vám ovšem záleží na přirozenosti, kráse a zdraví vašich vlasů, mohlo by vás zajímat, jak postupovat co nejšetrněji a jaké vlastně máte možnosti.

Text: Andrea Mouaddab Vémolová

 

Většina z nás si může dovolit zajít jednou za šest týdnů až dva měsíce ke kadeřníkovi pro oživení účesu. S barvením už je to ovšem horší, tam se cena zvyšuje. Kadeřníka doporučujeme určitě vyhledat v případě odbarvování a melírů. Jde totiž o permanentní zásah, který vlas vždy nějakým způsobem naruší – do jaké míry se tak stane, je pak věcí agresivity zesvětlovače, který si zvolí kadeřnice. Když budete chtít zesvětlovat domácí barvou, již krabička vám napoví, kde je problém – zhruba tři odstíny vlasů se zesvětlují stejným činidlem, proto jeho síla musí být zaručená, tedy extrémní. Profesionální kadeřník vám oproti tomu vybere to nejšetrnější, dle svých zkušeností. Odbarvování je vůbec zkouška ohněm, nejlépe totiž poznáte schopnosti kadeřníka podle toho, jak mu jde právě ono blonďatění. Je nutné, aby dodržoval na minutu čas, kdy ponechá chemii na hlavě, a navíc musí umět potlačit žluté nežádoucí tóny třeba přelivem. Mně se osvědčilo profesionální barvení systémem Blond Me od Schwarzkopf, konkrétně v provedení kadeřníka Tomáše Kožíška – jako bývalý technolog mi sdělil, že Schwarzkopf je mezi jinými vyhlášený svou šetrností k vlasům.

 

Kdy to můžete zkusit sami

Preferujete-li tu nejjednodušší cestu dostupných chemických barev, můžete, jste-li bez šedin a bez potřeby velké změny, zkusit přeliv – pokud jej ovšem v obyčejné drogerii poznáte. S přelivy, které vlas neničí, ale naopak vyživují, dosáhnete jako laici nejlepších barevných výsledků, ale bez krytí šedin. Vybíráte-li stálou barvu a chcete být ke svým vlasům šetrnější, vedle barev bez amoniaku, které ovšem obsahují všechny ostatní chemikálie, jsou dnes již na trhu dostupné přírodní barvy na vlasy. Máte-li problém s alergickými reakcemi, případně chcete-li se zcela vyhnout chemii, doporučuji vyzkoušet rostlinné barvy třeba na bázi heny. 

 

Kategorie: