LAURA JANÁČKOVÁ: JAK SE STÁT POTVOROU

Psycholožka a sexuoložka Laura Janáčková je atraktivní, úspěšná a sebevědomá žena, milující manželka i matka. Chcete být také taková? Staňte se potvorou. 

Text: Zuzka Heralová

 

Pokud jde o muže, nemají to hodné holky v dnešním světě vůbec jednoduché. Buď stále marně hledají partnera, a nebo ho mají, ale ve vztahu nejsou tak úplně šťastné. Svého miláčka chovají jako v bavlnce, vaří svíčkovou, perou ponožky, ale podvědomě cítí, že i kdyby se rozkrájely na kostičky, stejně pro NĚJ, nebudou nikdy dost dobré. Neustále svůj vztah řeší a zhusta se dočkají i zrady v podobě nevěry a odchodu partnera za nějakou ‚potvorou‘. Takových hodných holek chodí po světě spousty. A právě pro ně je určena nová kniha psycholožky a sexuoložky Laury Janáčkové s výstižným názvem Jak se stát potvorou.    

 

Proč zrovna potvora? Tohle označení přeci jen v lidech obvykle vyvolává na první dojem záporné emoce.

Čeština nemá ten správný význam pro ženy, které jsou atraktivní, komunikativní, sebevědomé a muži po nich touží. V ordinaci se naopak často potkávám se ženami, které jsou až příliš hodné a muži je opouštějí prý s potvorami. A tak jsem si položila otázku, kdo to ta potvora vlastně je, a vytvořila jsem si definici podle označení samotných mužů, že je to prostě KUS. Jedná se v podstatě o zkratku slov krásná, úspěšná a sebevědomá. A proto, aby žena mohla být KUS, musí být ještě sobecká. Míra jejího sobectví určuje, jestli je to ‚hodná‘ potvora, co ji muži chtějí a touží po ní, anebo jestli je to mrcha, kterou by nechtěli ani za nic.   

 

Krásných a sebevědomých žen je hodně. Přesto mnohé z nich nemohou najít partnera nebo je ten jejich podvedl či opustil.   

Není to jen o tom, být atraktivní a sebevědomá. Mít úspěch u mužů znamená umět také správně komunikovat, vysílat ty správné signály. Muži obecně nemají rádi příliš dominantní, emancipované ženy. To, co je podvědomě láká nejvíce a na co reagují v rámci svádění, jsou gesta a signály submisivity. Signály, které muž podvědomě hodnotí jako: „Pojď ke mně blíž, nemusíš se bát.“ Žena by měla umět v muži vyvolat pocit, že ona jediná je ta, kterou chce. A k tomuto umění patří i vytvoření všech podmínek pro to, aby ji muž neměl důvod opustit.  

Jak tedy podle vás vypadá v našich zeměpisných šířkách prototyp ideální ženy?   Muži chtějí jednoznačně krásnou ženu. To je naprosto logické, protože si podle atraktivity také ženu v prvním momentě vybírají. Dále očekávají, že bude laskavá, bude je stále obdivovat, nebude¨ je zatěžovat starostmi, dopřeje jim sex, kdy se jim zachce, a někdy také uvaří a uklidí. Potvory ovládají umění přesvědčit muže, že touto dokonalou partnerkou jsou právě ony.

 

 

Kategorie: