Muž na vážkách

Měl ji rád, tu svoji starostlivou Andulku. Vařila mu, prala, dělala nákupy, žehlila, uklízela a dobře se starala o děti. Zkrátka hodná holka bez poskvrny… Jenže pak tu byla ještě Nikol. A ta byla tak zatraceně sexy! Ten trojúhelník fungoval několik let. Manžel Petr, manželka Anna a milenka Nikol. Nikdo nechápal, jak to Anna (28) mohla vydržet. Petr se zkrátka nedokázal rozhodnout. A Anička se s NÍ, s tou drzou a bezpáteřní Nikol, která do jejich dokonalé rodinné idylky vpadla, o Petra přetahovala všemi prostředky (sexem, jídlem i neúnavnou péčí). A tak měl Petr dvojí dávku. Od každé dostával to nejlepší a patřičně si to užíval. Anna to nakonec přece jen vzdala. Vlastně potkala někoho jiného a Petra zkrátka vypudila ze života. Dnes je konečně zase šťastná.

A Petr? Ten je se svou milenkou. Protože jí zbyl... Kdyby to ale nerozsekl osud, který Aničce přihrál do cesty nového muže, patrně by si Petr nadále užíval pozorností obou žen a nevěděl, pro kterou se rozhodnout. Oběma by přitom sliboval totéž: Že s tou druhou skoncuje. Ve skutečnosti ale zbaběle čekal, až se to nějak vyřeší samo. Řídil se mottem: Která vydrží, vyhraje! Něco nebo někoho vám to připomíná? Není divu, takto ‚řeší‘ podobné situace každý druhý muž... Třeba se ještě budete hodit Práce, kariéra, sport, rodina, děti i studium, v tom všem jsou podle průzkumů muži mnohem rozhodnější nežli ženy. Když však přijde na vztahy, jsou často v koncích. Kdyby si mohli vybrat, jak vyřešit vztah s dvěma ženami, nejraději by se dívali na jejich bahenní zápas v bikinách. Vítězka by si pak kořist (muže) přehodila přes rameno a odnesla do ‚jeskyně‘. A on? On by přece nemohl vůbec nic dělat! Musel by se podvolit. Tak nějak by si to muži zmítající se mezi dvěma ženami představovali, když je potřeba mezi dvěma drahými polovičkami udělat rázný říz...

Tisíce žen by mohly vyprávět odstrašující historky o tom, jakým způsobem jim milý dal (či spíše nedal) sbohem. Scénář je zpravidla jako přes kopírák. Ve většině případů se muž jednoduše vytratí. Neodpovídá na textovky, nezvedá telefony a neodepisuje na maily. Volí taktiku mrtvého brouka. Však ona se časem nějak vyklidní, myslí si. Navíc se mu tak úplně nechce pálit mosty. Definitivní řešení totiž pánové ve vztazích rádi nemají. Proto se jen mizivé procento z nich odhodlá říct ženě z očí do očí, že se s ní rozchází a je konec. Pohodlnější je zkrátka zmizet a nechat si otevřená zadní vrátka. „Teď ji nechci, ale někdy v budoucnu se třeba ještě bude hodit,“ myslí si muž. To vysvětluje, proč ženám i po letech začnou chodit maily či esemesky typu: Ahoj, jak se máš? Co že se ani neozveš? Nezajdem tento týden na drink? Když pak muži dojde, že ona už ani neví, jak vypadá, vezme to jako urážku svého mužství, vytáhne do boje a rozhodne se ztracené území získat zpět. Jenže co s chlapem ještě ve chvíli, kdy vás mučí svou nerozhodností a vy kvůli němu nemůžete v noci zamhouřit oka? Vina na vaší straně S nerozhodností mužů jde ruku v ruce také pocit viny. Ten muži nemají opravdu vůbec rádi. No dobrá, my ženy také ne, ale přece jsme ochotnější přiznat si, že jsme v něčem udělaly chybu nebo že toho svého (ač je hodný, pracovitý a miluje nás) chceme opustit, protože už nás zkrátka nepřitahuje nebo jsme se zamilovaly do někoho jiného.

Jen málokdy ale podobné přiznání uslyšíte od muže. Místo toho bude raději hledat skulinky, jimiž by se ze vztahu protáhl na svobodu (za tou druhou), bez šrámu na své reputaci. A tak najednou začne se znechuceným výrazem poukazovat na ten ‚neuvěřitelný binec‘, který máte doma. Je přece mnohem snazší říkat, že jeho ex byla čuně a v tom chlívku se prostě nedalo žít! Já jsem se třeba doslechla, že můj ex o mně milence tvrdil, že po bytě všude nechávám skleničky s vodou a jeho to strašně deprimuje. Pokud si vzpomínám, sklo jsem po něm v bytě sbírala naopak já. Ovšem ve formě lahváčů... Pokud se tedy nacházíte ve svazku s nerozhodným mužem, udělejte si tu laskavost a ulehčete to tomu ubohému tvorovi, který žije jako štvanec, neboť se ocitl (pochopitelně ne vlastní vinou) mezi dvěma, či dokonce třemi... partnerkami! Nemůže přece za to, že je tak neodolatelný a jako vosy na med se na něj lepí zástupy žen (protože je večer co večer atakuje na internetových seznamkách). Odřízněte mu konečně tu nesnesitelně těžkou kouli u nohy (sebe), ať může zase volně běhat (za jinou)! Ani tehdy však nemusíte mít vyhráno. Muži mají zajímavou vlastnost. Když jim dáte najevo, ať si tedy jdou, kam je srdce táhne, protože už toho máte dost, začnou se stavět na zadní. Tehdy se muž poškrábe na hlavě a bude dumat. Co se to s ní děje? Ona už mě nechce? Jak to? Má jiného? No jasně! Musí v tom být někdo jiný! Chce mě vystrnadit z domu, aby si mohla nastěhovat jiného chlapa. Tůdle! Nikam nejdu! Buďte štědrá, nabídněte to nejhorší A tak se vám velmi snadno může stát, že i když máte zcela jasné důkazy o partnerově nevěře, bude zapírat do morku kostí, že jste si to jen vymyslela.

Milenky se sice vzdát nechce, ale představa, že by na prádelní šňůře visely jiné trenýrky než ty jeho, se mu taky moc nepozdává. Tehdy se můžete od svého pana Nerozhodného dočkat neuvěřitelných alibi, která by si nevymysleli snad ani scenáristé Kriminálky Anděl. Možné je i to, že se z vás bude snažit udělat cvoka s bájnou představivostí. Jako se to stalo mojí kamarádce, která už nevěděla, jak nevěru svému muži dokázat, a tak mu tajně projela zprávy v mobilu. Druhý den na něj udeřila s tím, že všechno prokazují jeho esemesky. Dotyčný se začal tvářit uraženě, nato se zvedl, práskl dveřmi a šel si provětrat hlavu. Když se o půl hodiny později vrátil a kamarádka znovu začala o kompromitujících esemeskách, pustil se do ní, že žádné esemesky v mobilu nemá! A taky, že neměl. Všechny si je totiž mezitím vymazal. Jejich existenci popíral tak urputně, že ona sama začala nakonec pochybovat, jestli mu mobil neprojížděla jen v nějakém svém živém snu. Přesto se od ní tehdejší partner nehodlal odstěhovat. Vzala tedy situaci opět do vlastních rukou a sokyni napsala zdvořilou sms. V té jí vysvětlila, že už ji nebaví se o svého záletného milého dále starat – prát mu špinavé ponožky a spodky, které si stejně bere čisté, jen když vyráží za jinými, a taky už je unavená z nakupování a vaření pro něj, protože je dosti ‚žravý‘. Navíc jí v bytě zabírá docela dost místa jeho šílená sbírka starých vinylů, a tak by uvítala, kdyby si ho ona, coby jeho oficiální metresa, co nejdříve odvezla a ubytovala u sebe doma. Kamarádka milenku potom ještě ujistila, že mu vše pečlivě zabalí a ve sjednaný čas na ni bude s dotyčným čekat před domem. K velkému překvapení sokyně nereagovala. Zato nevěrník reagoval až nezvykle bouřlivě. Přihnal se domů a řval jako raněný lev. V životě ho prý ještě nikdo takhle neponížil! A s takovouhle ženskou, s ženskou, která si ho vůbec neváží, přece nebude žít! Ještě ten den bylo rozhodnuto. Sbalil se a vystěhoval. A tak neváhejte, milé dámy, a nebuďte lakomé! Podělte se se svou sokyní o to nejlepší z nejhoršího, co má váš drahý v nabídce. Možná to nečekaně pomůže k zásadnímu rozhodnutí i vám... ♥

Text: Eva Finsterlová
Foto: Shutterstock

 

Kategorie: