Kouzlo mladší přítelkyně (opravdu je co závidět?)

Pokud se vám stane, že jste z ničeho nic single a je vám třicet či více let, není to úplně záviděníhodná situace. Naštěstí je tu jedna skupina žen, u kterých budete mít šanci. Obzvlášť, pokud do kolonky zaměstnání uvádíte: podnikatel.

Text: Tomáš Popek

 

V poslední době se stává trendem poměrně velký věkový rozdíl mezi partnery, kde nemusí nutně být muž ten starší. Mluvíme tady o nějakých deseti letech, nikoliv o vztahu mladé zlatokopky s vetchým starcem nad hrobem, kde ona je jen ozdobou úspěšného muže a on majitelem zdánlivě neomezeného konta, které jednou bude její. Jde o vztah spíše obchodní a v intimní části života často musí vypomáhat zahradník, pošťák či závozník fekálního vozu.

 

Kalkul, nebo láska?

Seznamování se ženou okolo třiceti let připomíná spíše výběrové řízení či veřejnou soutěž, kde je hodnocen váš ‚podnikatelský‘ záměr v odvětví rodina. Případný vztah je výsledkem pozitivní SWOT analýzy (metoda, jejíž pomocí je možno identifikovat silné a slabé stránky, příležitosti a hrozby), nikoliv lásky. V podstatě se vracíme zpět do minulosti, kdy byly sňatky čistý kalkul, pouze jej nedohadují rodiče, ale rozhodujeme si o nich sami. Samozřejmě jsou i výjimky, ale tam bývá extrém zase opačným směrem. U některých případů se vývoj požadavků zastavil v patnácti letech a požadavky pětatřicetiletých svobodných matek hledajících pěkného, nejlépe blonďatého chlapa s modrýma očima a vypracovaným tělem, honosícího se sexy tetováním či piercingem, jsou mírně řečeno úsměvné. To si člověk řekne, to si rovnou můžu najít o 10 až 12 let mladší a možná na tom budu ještě lépe. A vlastně, proč ne?

 

Je to melounek

Výrazně mladší partnerka velmi zpestří do té doby rutinní život. Vztah je velmi nekonvenční a živelný bez otravných stereotypů. Nepředvídatelnost každého dne může být pro někoho stresující, ale zase vedle sebe máte ženu, která vás skutečně miluje a oceňuje každou chvíli ve vaší společnosti. Autoritativní povahy si budou užívat úlohu mentora, který neustále poučuje života neznalou slečnu. Musí se však obrnit nekonečnou trpělivostí. Ať už se tomu bráníte sebevíc, nezralost partnerky se tu a tam projeví. V tu chvíli si uvědomíte rozdílnost vašich světů a začnete pochybovat, jestli má tento vztah budoucnost. Nakonec pak ale usoudíte, že je to sice melounek, ale vzhledem k nízkému věku je tu ještě šance na zlepšení. Pro začátek je nutné ji odnaučit facebookovou mluvu plnou zdrobnělin. U nás jíme, ne papinkáme. Pokud si třicátník najde o dost mladší partnerku, je zde velká pravděpodobnost, že půjde ještě o studentku vysoké, nebo dokonce střední školy. Budou vám vyprávěny příhody ze školy, líčeny ‚závažné‘ problémy jejích vrstevníků a největší zloduch na planetě bude profesor matematiky. Potřebuje se vypovídat, a tak je dobré vše taktně ignorovat.

 

Konečně někdo rozumný

Celá její rodina má velký vliv na váš vztah, není-li vlastně jeho součástí, protože o rodinných příslušnících uslyšíte v podstatě denně, což by u třicátnice žijící 10 let bez rodičů nehrozilo. Na druhou stranu, věkově vám její rodiče nejsou až tak vzdáleni, kolikrát jsou i blíže než sama partnerka, a tak navázání přátelství s nimi není až takový problém. I proto, že oproti těm předchozím exemplářům v jejím věku, se kterými jen po nocích ‚kalila‘, si konečně našla někoho rozumného, nebudou své dceři starší známost zas až tak rozmlouvat.

 

Připravte se na nejhorší

Zajímavou kombinací je mládí se sportovním založením. Zvláště pro muže se sedavým zaměstnáním a minimem pohybu je to téměř smrtelná kombinace. Při výstupu v půli prudkého kopce lapaje po vzduchu jste terčem jejího posměchu. Na pokraji infarktu si pak říkáte: Že jsem si nenašel raději nějakou pohodlnou, klidně i korpulentní. Ať si na sezení potřebuje dvě židle, hlavně když mě nebude tahat do těch proklatých kopců! Extrémní variantou je fanynka fitness center, co zvedá 100 kg v bench-pressu, popřípadě adrenalinových sportů, kdy příkré kopce nahradí strmé skály, ze kterých vás potom nutí skákat do vody. Vedle mladší partnerky nejenže vypadáte starší, ale dokonce se tak i cítíte. Občas se k ní chováte spíše jako otec než jako partner. Oprostit se této úlohy a být pouze partner je velmi těžké. I při takovém prostém polibku máte zvláštní, ne úplně příjemný pocit. Zkrátka, takovýto vztah má svá specifika, která nebude každý schopný akceptovat a nelze ho vyloženě doporučit. Ostatně, já o tom vím své. 

 

 

Kategorie: